Labākie veidi, kā mājās attīrīt organismu no parazītiem

Runājot par parazītiem cilvēka organismā, prātā nāk biedējoši stāsti par 100 centimetrus lieliem lenteņiem, kas cilvēkiem rada nopietnas problēmas. Bet lielākā daļa parazītu ir ļoti mazi, un dažus no tiem var redzēt tikai mikroskopā. Lielākā daļa cilvēku ir inficēti ar maziem parazītiem. Dažādi informācijas avoti sauc dažādus numurus, vidēji no 75 līdz 85 procentiem pasaules iedzīvotāju ir dažādu parazītu saimnieki.

cilvēka labvēlīgie un kaitīgie mikroorganismi

Probiotikas jeb labvēlīgās baktērijas, kas dzīvo zarnās, ir viena no šādām baktēriju formām, kam ir milzīga pozitīva ietekme uz cilvēka veselību.

Šī iemesla dēļ vadošie parazitologi iesaka ik pēc 6 mēnešiem veikt izmeklēšanu un organisma attīrīšanu no iekšējiem parazītiem, kā arī piesardzīgi izvēloties restorānu un citas ēšanas vietas, kā arī mazgāt rokas pirms ēšanas un pēc saskares ar dzīvniekiem.

Parazīti un baktērijas organismā

Cilvēka ķermenis burtiski ir pilns ar simtiem rauga un baktēriju celmu. Gremošanas traktā vien ir vairāk nekā kilograms dažādu baktēriju. Normālos apstākļos šīs baktērijas ir būtiskas pareizai gremošanai un barības vielu uzsūkšanai.

Probiotikas jeb labvēlīgās baktērijas, kas dzīvo zarnās, ir viena no šādām baktēriju formām, kam ir milzīga pozitīva ietekme uz cilvēka veselību.

Bet, kad šīs labvēlīgās baktērijas gremošanas traktā nav līdzsvarotas, sākas problēmas. Bieži vien tādi faktori kā:

 1. Nepareizs uzturs;
 2. noteiktu medikamentu lietošana;
 3. Stress un pastāvīga trauksme;
 4. Saskare ar inficētiem cilvēkiem un dzīvniekiem.

Interesanti!Jaunākie pētījumi liecina, ka lielākā daļa cilvēku, īpaši tie, kuriem ir hroniskas slimības vai vēzis, ir vismaz viena veida parazītu saimnieki.

Parazīti var būt no sīkiem organismiem, kas redzami tikai zem mikroskopa, līdz gariem lenteņiem (kuru garums var sasniegt vairākus metrus). Tie var iekļūt organismā ar pārtiku, nevārītu ūdeni, saskaroties ar dzīvniekiem vai citiem inficētiem cilvēkiem un dzīvot cilvēka organismā daudzus gadus.

Diemžēl lielākā daļa ārstu nevar noteikt parazītu klātbūtni agrīnā infekcijas stadijā. Tikai tad viņi var ar pārliecību teikt par šī vai cita veida parazīta klātbūtni organismā, kad pats parazīts vai tā dzīvībai svarīgās aktivitātes produkti var tikt noteikti vizuāli.

Ir daudzas parazītu invāzijas pazīmes, ar kurām cilvēki saskaras savā ikdienā, maldīgi uzskatot, ka tas ir pilnīgi normāli. Kaitējums, ko var izraisīt parazīti, ir praktiski neierobežots.

Daudzas sugas ir tik mazas, ka tās var pārnest cauri cilvēka ķermenim ar asinsriti. Viņi iegūst iztiku, aplaupot cilvēka ķermenim barības vielas. Tie ir galvenais tādas briesmīgas slimības kā sarkanā vilkēde cēlonis.

Tāpēc sarkano vilkēdi nevar izārstēt, rūpīgi neattīrot organismu no parazītiem. Lielāko daļu parazītu var izvairīties, rūpīgi gatavojot mājās un nedzerot nefiltrētu ūdeni.

Visizplatītākie parazītu veidi

kaitīgie cilvēka parazīti

Kaitīgie parazīti spēj vairāk nekā negatīvi ietekmēt ķermeni.

Apaļie tārpi

Viņi apmetas kuņģī un zarnās. Inficēšanās notiek galvenokārt ar slikti sagatavotu un piesārņotu pārtiku.

Atcerieties, ka bioloģiskās lauksaimniecības kūtsmēsli var būt piesārņoti ar parazītu olām. Pēc manipulācijām ar mājdzīvniekiem vienmēr nomazgājiet rokas.

Sirds tārpi

Šis ir ļoti rets un slikti pētīts parazīts. Dažos ziņotajos gadījumos tārps ir atrasts plaušās, nevis sirdī.

Tos nevar nodot no viena dzīvnieka (vai cilvēka) citam. Šo parazītu pārnēsā odi.

Lenteņi

Viņi dzīvo zarnu apakšējā daļā. Infekcija notiek caur vārītu piesārņotu liellopu gaļu, zivīm vai cūkgaļu. Pēc gaļas pagatavošanas vienmēr lietojiet cimdus un rūpīgi nomazgājiet rokas.

Pinworms

Tie nosēžas kuņģa-zarnu traktā un plaušās. Šie mazie baltie tārpi naktī izrāpjas ārā caur tūpļa sfinkteru, lai dētu olas ap tūpļa atveri.

Pinworm olas ir ļoti mazas un pietiekami vieglas, lai cilvēks tās ieelpotu kopā ar gaisā esošajiem putekļiem. Tādējādi tie nonāk plaušās.

Nematodes

Inficēšanās iespējama caur piesārņotu dzeramo ūdeni, vai arī tie var iekļūt organismā tieši caur basām pēdām, pat bez atklātām brūcēm. paši tārpi ir ļoti mikroskopiska izmēra.

Ejot ārā, vienmēr valkājiet apavus. Šie tārpi var dzīvot organismā vairākus gadus, un to olas var inkubēt, saglabājot dzīvotspēju līdz 10 gadiem.

Parazītu invāzijas simptomi

sāpes vēderā ar parazītiem organismā

Ja jūsu ķermenī ir daudz parazītu, jūs bieži pamanīsit sāpes vēderā.

Satraucošo sindromu sarakstā, ja tādi ir organismā, ir arī:

 1. Atkārtota caureja vai aizcietējums;
 2. Hroniska, neizskaidrojama slikta dūša, ko bieži pavada vemšana
 3. Nogurums un vājums;
 4. Zarnu krampji;
 5. Neizskaidrojams reibonis;
 6. spēcīgas nepatīkamas smakas gāzes;
 7. Dispepsija;
 8. Vēdera uzpūšanās;
 9. Vairākas pārtikas alerģijas;
 10. Apetītes zudums;
 11. Nieze ap tūpļa atveri, īpaši naktī;
 12. Bezmiegs;
 13. Grūtības uzturēt veselīgu svaru
 14. Nieze uz pēdu zolēm, ko bieži pavada izsitumi;
 15. Klepus ar asiņu pēdām;
 16. Anēmija;
 17. Sejas pietūkums ap acīm (parasts apaļo tārpu simptoms);
 18. Elpas trūkums un klepus, kam seko vemšana, sāpes vēderā un vēdera uzpūšanās;
 19. Nieze vai tirpšanas sajūta galvas ādā.

Ir diezgan viegli attīrīt organismu no parazītiem. Daudzas zāles ir pieejamas bez receptes, tomēr tīrīšana mājās var palīdzēt izvairīties no smagām blakusparādībām. Daudzas sastāvdaļas jau var būt pieliekamajā vai arī tās var iegādāties veselīgas pārtikas veikalos.

Ķermeņa ārstēšana un attīrīšana no parazītiem mājas apstākļos

tautas līdzekļi ķermeņa attīrīšanai no parazītiem

Organisma attīrīšana no iekšējiem parazītiem galvenokārt saistīta ar dažādu pārtikas piedevu gatavošanu mājas apstākļos, kas izrādās parazītam indīgas.

Ja ārstējošajam ārstam ir aizdomas par parazītu klātbūtni, viņš izrakstīs farmaceitiskās zāles, lai tos apkarotu. Šādas zāles ir toksiskas ne tikai parazītiem (kas izraisa to nāvi), bet arī negatīvi ietekmē pašu cilvēka ķermeni.

Tādējādi limfmezglu pietūkums, roku un pēdu pietūkums, redzes problēmas, koordinācijas trūkums, krampji un caureja ir nemainīgi šādas ārstēšanas pavadoņi.

Atcerieties!Lai samazinātu ķermeņa saindēšanos, mājās varat veikt parazītu tīrīšanas procedūru.

Organisma attīrīšana no iekšējiem parazītiem galvenokārt saistīta ar dažādu pārtikas piedevu gatavošanu mājas apstākļos, kas izrādās parazītam indīgas, nogalinot to vai izvadot no cilvēka organisma.

Zemāk ir saraksts ar derīgiem augiem, no kuriem var iegūt šādas parazītiem bīstamas vielas:

 1. Melns valriekstu čaumalas;
 2. Vērmeles;
 3. Neļķes;
 4. Ķirbju sēklas vai ķirbju sēklu eļļa;
 5. Nīms (Azadirakhta);
 6. Ķiploki;
 7. >Kizelgūrs;
 8. Piparmētru sēklas.

Tā kā tie visi ir dabiski augi, tie nav bīstami cilvēkiem, tos nedrīkst lietot grūtnieces un sievietes, kuras plāno grūtniecību. Tā kā šim augam ir kontracepcijas īpašības.

Parunāsim atsevišķi par visefektīvākajiem augiem cīņā pret cilvēka parazītiem.

Kizelgūrs

diatomīta zeme parazītu noņemšanai

Viena ēdamkarote diatomīta vienu reizi dienā septiņas dienas ir efektīva metode pieaugušam cilvēkam.

Diatomīta zeme, iespējams, ir labākais dabiskais līdzeklis iekšējo parazītu attīrīšanai mājās. Tas ir dabisks pesticīds, kas nekaitē cilvēkiem vai mājdzīvniekiem.

Parazītu dehidratācija ir viens no vienkāršākajiem un efektīvākajiem veidiem, kā no tiem atbrīvoties. Viena ēdamkarote diatomīta vienu reizi dienā septiņas dienas ir efektīva metode pieaugušam cilvēkam.

Lai aprēķinātu nepieciešamo devu bērniem, jums jāpaļaujas nevis uz bērna ķermeņa svara rādītājiem, bet gan uz viņa augumu. Tātad bērns, kura augums nepārsniedz 120 cm, var paņemt divas tējkarotes, bet bērnam, kura augums ir līdz 60 cm – 1 tējkarote.

Diatomītu izmanto arī rūpnieciski, tāpēc esiet piesardzīgs, meklējot šo produktu, un pārliecinieties, ka pērkat pārtikas kvalitātes diatomītu. Kizelgūrs satur smagos metālus, taču tajā ir arī selēns, kas droši izvada no organisma uzkrātos smagos metālus.

Ārsti iesaka lietot selēna piedevas nedēļu pēc ārstēšanas ar diatomītu pārtraukšanas. Tas nodrošinās smago metālu pilnīgu neitralizāciju.

Apstrādājot ar diatomītu, nepieciešams izmantot lielu daudzumu ūdens, lai izvairītos no sava ķermeņa dehidratācijas.

Noderīgi augi

melnais valrieksts no parazītiem

Ir zināms, ka rūgtās vērmeles, kā arī melnā valrieksta čaumalā esošās vielas iznīcina pieaugušus tārpus, savukārt krustnagliņās esošās vielas iznīcina parazītu oliņas.

Daži cilvēki izmanto visus trīs šos augus, lai mājās attīrītu organismu no parazītiem un maksimāli palielinātu rezultātus.

Zāļu maisījuma recepte ir šāda: - 250 mg. vērmeles - 250 mg melnā valriekstu čaumalas - 1/2 tējkarotes krustnagliņas. Lietojiet iekšķīgi 1 reizi dienā 14 dienas.

Melnais valrieksts tiek uzskatīts par optimālo sastāvdaļu cīņā pret parazītiem, kas dzīvo resnajā zarnā. Melno valriekstu čaumalas satur jodu, kam piemīt antiseptiskas un pretparazītu īpašības.

Vēl viena melno valriekstu čaumalu recepte ir vienu stundu mērcēt 1/2 tase melno valriekstu čaumalu 1 glāzē ūdens. Izkāš un pievieno 10-15 pilienus ūdens.

Lai saglabātu ārstnieciskās īpašības, jāizmanto nevis zaļi čaumalas, bet gan melni, gatavi, jotieši tādā čaulā ir visaugstākā joda, hroma, kā arī B15 vitamīna un mangāna koncentrācija.

Ķirbju sēklas

ķirbju sēklas pret parazītiem

Ārsti un zinātnieki skaidro, ka ķirbju sēklas laika gaitā paralizē parazītus, liekot tārpiem zaudēt saķeri ar zarnu sieniņām un atstāt ķermeni.

Ķirbju sēklas ir vēl viena veselīga alternatīva mājās gatavotiem medikamentiem. Ārstēšana ir ļoti vienkārša, lai attīrītu organismu no parazītiem, vajag tikai katru dienu sakošļāt jēlas sēklas.

Ārsti un zinātnieki skaidro, ka ķirbju sēklas laika gaitā paralizē parazītus, liekot tārpiem zaudēt saķeri ar zarnu sieniņām un atstāt ķermeni.

Visur sastopams ķiploks

ķiploki pret parazītiem

Ķermeņa attīrīšana no parazītiem mājās ar ķiploka daiviņām prasa minimālu ieguldījumu un laiku.

Ķiplokiem piemīt arī antibakteriālas īpašības. Un ķermeņa attīrīšana no parazītiem mājās ar ķiploka daiviņu palīdzību prasa minimālus ieguldījumus un laiku.

Šādu ķiploku recepti ir viegli pagatavot: sasmalciniet ķiploka daiviņu, pievienojiet 200 ml ūdens un vienu tējkaroti medus. Sajauciet sastāvdaļas un dzeriet vienu vai divas reizes dienā, lai iegūtu labākos rezultātus.

Šiem komponentiem ir normalizējoša iedarbība resnajā zarnā, kā arī palīdz daudzu veidu gremošanas sistēmas infekciju ārstēšanā.

Ir svarīgi zināt!Ķiplokiem ir maksimālās ārstnieciskās īpašības 15 minūšu laikā pēc attīrīšanas un sasmalcināšanas.

Piparmētru sēklas ir vēl viena laba iespēja. Tos var iegādāties jebkurā dārza veikalā. Papildus ārstnieciskajām īpašībām piparmētra nodrošina svaiguma sajūtu mutē un samazina gremošanas traucējumus pēc parazītu iznīcināšanas.

Mentols ir piparmētru sēklu galvenā sastāvdaļa, un tam piemīt antibakteriālas īpašības. Piparmētru sēklas arī stimulē zarnu darbību, lai palīdzētu iznīcināt parazītus.

piparmētra pret parazītiem

Piparmētra saglabā svaiguma sajūtu mutē un samazina gremošanas traucējumus pēc parazītu iznīcināšanas.

Kad parazīti mirst, tie cilvēka ķermenī izdala toksīnus. Daži tārpi, kas parazitē cilvēka zarnās, mēģinot izbēgt no toksisko vielu iedarbības, tiek nogādāti arvien dziļāk zarnās, kas var izraisīt smagus krampjus. Pat tad, kad parazīts ir miris, cilvēka ķermenis meklē veidu, kā atbrīvoties no parazīta ķermeņa.

Viss šis process var likt cilvēkam justies sliktāk, nekā viņš jutās pirms ķermeņa attīrīšanas. Nebaidieties, tas ir tikai īslaicīgs efekts, un tas pierāda, ka tīrīšana mājās darbojas.

Šo stāvokli sauc par Herksheimera reakciju, kad cilvēki kļūst slimāki mirstošo parazītu izdalīto toksīnu rezultātā. Iespējams noguruma un nestabilitātes parādīšanās, neliels visa ķermeņa vājums.

Ēdiet veselīgu pārtiku visā tīrīšanas laikā, lai palīdzētu jūsu imūnsistēmai saglabāt spēku, ķermenim cīnoties ar parazītiem. Pēc attīrīšanās cilvēks sāk justies labāk, viņam ir vairāk enerģijas un retāk parādās dažādas slimības.

Mājdzīvnieku attārpošana

kā attīrīt cilvēka organismu un mājdzīvniekus no parazītiem

Organisma attīrīšana no parazītiem mājas apstākļos sunim vai kaķim būs nesāpīgāka nekā veterinārajā klīnikā.

Kaķis vai suns visbiežāk ir dažādu cilvēku parazītu nēsātājs. Tāpēc ir nepieciešams regulāri attārpot mājdzīvniekus.

Organisma attīrīšana no parazītiem mājas apstākļos sunim vai kaķim būs nesāpīgāka nekā veterinārajā klīnikā, kur sveši cilvēki pieskaras dzīvniekam, tas piedzīvo stresu, var nobīties un iekost vai saskrāpēt gan ārstu, gan pašu saimnieku.

Vislabāk to apstrādāt ar diatomītu un ķirbju sēklu eļļu. Nebarojiet mājdzīvniekus ar melno valriekstu čaumalām, vērmelēm un citiem augiem, iepriekš neizpētot to ietekmi uz konkrēto dzīvnieku. Piemēram, sīpoli ir ļoti bīstami suņiem un var pat nogalināt dzīvnieku.

Ik pa laikam katram cilvēkam ir jāpārbauda uz parazītiem, lai nepieciešamības gadījumā uzsāktu ārstēšanu un nesāktos bēdīgās sekas organismam.

Rūpējies par sevi un esi vesels!