Līdzekļi parazītiem: pareiza helmintiāzes ārstēšana

Parazītu klātbūtne organismā izraisa nopietnas sekas veselībai. Tie ietver alerģiju attīstību, vispārēju izsīkumu un imūnās aizsardzības samazināšanos, hipovitaminozes un anēmijas stāvokli, kā arī nervu sistēmas traucējumus, neirozi, bezmiegu un sliktu apetīti. Pareiza ārstēšana, kas vērsta pret parazītiem, to kāpuriem un olām, kā arī tādu zāļu lietošana, kas atjaunos vielmaiņas procesus, kurus traucē nelūgto viesu klātbūtne organismā, var novērst visas šīs izpausmes.

Atbrīvošanās no parazītiem: vispārīgi principi

vīrietim ārsts izraksta zāles parazītiem

Pirmkārt, ārstēšana ir vērsta uz ķermeņa atbrīvošanu no tārpiem un to kāpuriem. Ja ķermenī paliek vismaz viens parazīts, tas var izraisīt atkārtotu inficēšanos. Šeit tikai zāles ir neaizstājamas, un tas ir saistīts ar faktu, ka daudzi parazīti tiek pārnesti caur netīrām rokām. Šajā sakarā pat tad, ja pacients ir dzēris līdzekli pret parazītiem, bet tajā pašā laikā neievēro personiskās higiēnas noteikumus un pastāvīgi saskaras ar parazītu avotu (cilvēkiem vai dzīvniekiem), ir pilnīgi iespējama ātra atkārtota infekcija .

Tādēļ parazītu ārstēšana sastāv no diviem obligātiem komponentiem:

  • Parazītu līdzekļu izmantošana to izvadīšanai no organisma.
  • Atkārtotas inficēšanās novēršana (personīgā higiēna, mājas, personīgo mantu un virsmu dezinfekcija, visu ģimenes locekļu, mājdzīvnieku ārstēšana).

Turklāt bieži ir nepieciešama papildu terapija tiem traucējumiem, kurus parazīts izraisa tā klātbūtnes dēļ organismā.

Ārstēšana pret parazītiem

apmeklējiet ārstu parazītiem organismā

Terapijas pamats pret parazītiem, kas konstatēti organismā, ir pretparazītu līdzekļu lietošana. Šīs zāles var ietekmēt gan pieaugušos, gan viņu olšūnas un kāpurus. Zāļu izvēle pret parazītiem jārisina tikai ārstam pēc visu nepieciešamo pārbaužu rezultātu saņemšanas un pacienta vispārējā stāvokļa novērtēšanas. Parazītu līdzekļu pašapkalpošanās gan tārpu ārstēšanai, gan profilaksei ir aizliegta, un tas ir saistīts ar vairākiem faktoriem. Pirmkārt, visas zāles pret parazītiem pieder īpašai ķīmijterapeitisko līdzekļu grupai, tām ir spēcīga toksiska ietekme uz dzīvajiem organismiem. Un cilvēka ķermenis šajā ziņā nav izņēmums. Nepareiza zāļu deva vai izvēle var sabojāt aknas vai nieres, vienlaikus nekaitējot helmintam.

Otrkārt, ārsts aprēķina devu, pamatojoties uz vecumu un svaru, īsā kursā lietojot zāles pret parazītiem un maksimāli pieļaujamo un drošo devu.

Treškārt, saskaņā ar analīzes rezultātiem tiek izvēlēts līdzeklis pret parazītiem, kas šajā konkrētajā gadījumā būs efektīvs, jo dažāda veida tārpi (kā arī to kāpuri un olšūnas) mirst no dažāda veida narkotikām.

Parazītu aizsardzības līdzekļi: zāļu klasifikācija

izrakstot zāles parazītiem

Zāles, kas ietekmē parazītus un to kāpuru formas, olšūnas, atkarībā no ietekmes uz noteiktām tārpu grupām tiek sadalītas vairākās klasēs.

Pirmā grupa ir parazītu līdzeklis, kas ietekmē nematodes klasi. Tie ir sadalīti divās apakšklasēs:

  • Zāles, kas ir aktīvas pret zarnu nematodēm.
  • Zāles, kas iedarbojas uz ārpus zarnu trakta nematodes sugām.

Otrajā grupā ietilpst zāles, kurām ir kaitīga ietekme uz cestodu klasi. Viņi arī ietilpst divās apakšgrupās:

  • Zāles, kas iedarbojas uz zarnu parazītiem.
  • Zāles, kas izraisa cestodu iznīcināšanu ārpus zarnu lūmena.

Trešajā grupā ietilpst visas tās zāles pret parazītiem, kas iedarbojas uz flusu. Tie ir sadalīti arī apakškategorijās:

  • Zāles, kas iedarbojas uz zarnu parazītiem.
  • Zāles, kas izraisa cestodu iznīcināšanu ārpus zarnu lūmena.

Īpašu vietu aizņem narkotikas no ceturtās grupas, kas pieder plašam darbības spektram. Tas nozīmē, ka šāds parazītu līdzeklis būs efektīvs pret lielāko daļu zināmo helmintu.

Papildterapija: alerģiju ārstēšana, pašsajūtas uzlabošana

līdzekļi pret parazītiem organismā

Papildus pretparazītu ārstēšanai zāles bieži lieto pacienta stāvokļa uzlabošanai, labklājības normalizēšanai un vispārējai stiprinošai iedarbībai. Turklāt, ņemot vērā spēcīgo ķermeņa alergizāciju, inficējot ar parazītiem, tiek norādīta arī alerģiju ārstēšana ar īpašiem līdzekļiem. Alerģija rodas, reaģējot uz ķermeņa svešzemju parazītu iekļūšanu un vairošanos, tā var pasliktināties parazītu masveida nāves periodā. Tādēļ antihistamīna līdzekļus dažreiz izraksta kā alerģiju saasināšanās novēršanu uz helmintiāzes ārstēšanas fona.

Lai atvieglotu intoksikāciju, noņemiet parazītu atkritumus un antigēnus, īpaši, ja ir izteikta alerģija, vienlaikus lietojot antihelmintiskus līdzekļus, ir norādīta antihistamīna un sorbentu vienlaicīga uzņemšana. Turklāt sorbēšana un antialerģiska terapija sākas apmēram trīs dienas pirms galveno zāļu lietošanas un turpinās vismaz 5 dienas pēc tās.

Bieži vien helmintiāzes izraisa zarnu mikrobu floras traucējumus, un tāpēc normālas biocenozes atjaunošanai ieteicams aktīvi izmantot fermentētus piena produktus, augu pārtiku un profilaktisku probiotiku kursu. Ārstēšanas laikā ir vērts izslēgt no uztura kairinošu, smagu pārtiku, blīvu pārtiku un olbaltumvielu pārpalikumu. Visnoderīgākās būs zupas un vieglie dārzeņu sautējumi, graudaugi un piena produkti. Ir svarīgi patērēt daudz šķidruma, lai aktīvi izvadītu toksīnus no ķermeņa.