Veidu helminti cilvēkam: pirmie simptomi, kad tās parādās

Katru dienu helmintu inficējas bērni un pieaugušie, no tā var izvairīties, bet ne vienmēr izdodas. Tāpēc, lai skaidri saprast, kas pie mums ieviesusies, vajag zināt, to veidi. Jo tikai pareizi nosakot helminth, var to uzveikt.

Šajā rakstā Jūs uzzināsiet par to: kas ir cilvēka tārpi ir, kur tos dabūt, raksturīgās pazīmes invāzijas. Sargiet savu veselību un atcerieties, ka tas Jums bija viens.

veida tārpiem

Cilvēka cērmes — klasifikācija

Tārpi (tārpi) – milzīgs klase parazītisko tārpu, kas dzīvo organismā cilvēkiem, dzīvniekiem un augiem. Tārpi, parazītiski tārpi, ēdot iekšējiem resursiem organisma "saimniekam" ne tikai vājina pats organisms, bet arī veicina citu saistīto slimību.

Savādi, bet gandrīz katrs otrais cilvēks nesēju vienu veidu helminti un pat nenojauš par to, kamēr nav vēl komplikācijas vai nav, tiks veikta papildu pārbaude. Atkarībā no klimatiskās zonas teritorijās dažādu kontinentu dzīvo dažādi tārpi.

Arī tārpi klasificē pēc metodes nodošana no organisma uz organismu:

 • bio tārpi – tālāk no dzīvniekiem;
 • lipīga – tiek nodoti no slima cilvēka;
 • ģeo tārpi – kāpuri glabājas augsnē.

Saskarē ar kāpuru organismā, tie pārvietojas pa visu organismu ar strāvu asinīm un nosēžas orgānos. Visbiežāk tārpi nokārtot dažādos departamentos zarnu. Klasifikācija pēc jūsu izvēles parazītiem:

 1. Caurspīdīgie tārpi – nokārtot ar dobu orgānu.
 2. Auduma – ir izvietoti audos.
 3. Citi var dzīvot un dobo orgānu un biezāka auduma.

Dabā ir aptuveni 250 veidu helminti. Katram no tiem ir nepieciešami noteikti apstākļi, lai to pastāvēšanu un attīstību. Tārpi, kas atšķiras savā starpā izmēriem, formu un citām raksturīgām pazīmēm.

Klasifikācija šiem parazītiem vēl līdz galam nav izveidota un nav apstiprināta ar zinātniekiem.

Atdalīšana no cērmēm, vārkavas pazīmēm ir vieta būt. Šis fakts apgrūtina klasifikāciju parazītiem. Valstīs vidējiem platuma grādos ar vidēji klimatiskie apstākļi var saskaitīt vairāk nekā 20 veidu helminti, kuri nosacīti tiek iedalīti trīs grupās atkarībā no to izskata un formas:

 • Apaļas (nematodes);
 • Lentes (cestodes);
 • Dzīvoklis (trematodes).

Nematodes un trematodes vairāk izplatīti dabā, nevis lentes parazīti. Cilvēka organisms ir ideāla vide, lai vairotos un izaugsmes pinworms un Ascaris. Ir arī bieži sastopamas un trihinelozes. Pie in cestodes pieder bullish, cūku, žurku apni, plaša lentenis.

Veidu helminti cilvēkam — apaļie tārpi (nematodes)

Cits nosaukums šiem tārpiem – nematodes. Šis skats helminti tiek uzskatīta par visbiežāk. Tie raksturo apaļas ķermeņa formu, ja šķērsgriezumā. Ķermeņa garums dažādām sugām cērmēm var ievērojami atšķirties – no 5 mm līdz 40, sk.

veidi cērmēm organismā

Lai dzīvē viņi parasti izvēlas zarnu, bet pietiekami viegli migrē pa ķermeni saimnieku un var mājot citos orgānos.

Plaši izplatīta nematodēm izskaidrojams ar to, ka inficēt ar tām notiek ļoti viegli. Starpposma saimnieks nav nepieciešams, un tie tiek nodoti no viena inficētā uz otru. Arī iebrukums var attīstīties, lietojot uzturā nemazgājies augļu vai dārzeņu. Tieši tāpēc inficēšanos ar šo helmintu piemīt bērniem, jo viņi mēdz pārkāpt noteikumus higiēnu.

Pinworms

Pinworms – pārstāvji apaļo, ir loka forma, kuru garums ir aptuveni 2 centimetrus. Sastopamas gan pieaugušajiem, gan bērniem. Nokārtot tievajās zarnās un attīstās posmā no kāpura līdz pieaugušai īpatņi 2 nedēļas. Pinworms izraisa saslimšanu enterobiasis.

Inficēšanās Enterobius izpaužas iekaisumu zarnu sieniņu, tiek pārkāptas gremošanas procesus, toksīnus no cērmēm izraisīt lokālas asiņošana. Slimība izpaužas vakara niezi aizmugurējā ejā. Niezi izraisa mātītes, kas dēj olas.

Inficēties Enterobius var ne tikai kontakts ar vispārējiem priekšmetiem ar inficētu personu, bet arī ar dārzeņu dārzā (olas glabājas augsnē), prusaki un mušas — pārnesēji olas cērmēm. Ja ar enterobiasis sievietēm parazīti var izraisīt dzimumorgānu iekaisumu. Arī iekaist un nesaskrāpē, kas noved pie Staphylococcus.

Apaļtārpu

Apaļtārpu – apaļie tārpi, izaug līdz 40 centimetri un diametrs ir apmēram 6 centimetriem. Olas Ascaris saskarē ar augsni var tur glabāt apmēram gadu pirms nokļūst attīstībai labvēlīgu vidi. Kad kāpurs ir apaļtārpu nonāk organismā datu nesēja un sāk attīstīties, tā izdala toksīnus, kas ietekmē plaušas, aknas.

Kāpuri ceļo pa visu organismu un skar asinsvadus un izraisa iekaisuma perēkļi. Iesakņojas zarnās un pārtiek no to satura. Diennaktī var atlikt vairāku tūkstošu olu.

Sakarā ar savu ne mazums izmēra apaļtārpu, meklējot barību, var pārvākties uz grāvji aizkuņģa dziedzera, žults grāvji aknas, izraisa iekaisuma procesi zarnu, var izvairīties barības vadā un bloķēt elpceļus. Kas izraisa šādu saslimšanu, kā Ascarisоз.

Atrašanās apaļtārpu organismā var atpazīt pēc tādiem simptomiem:

 1. Slikta dūša un vemšana, sāpes vēderā.
 2. Nogurums.
 3. Caureja, sarkanie tārpi kalē.
 4. Alerģiskas reakcijas.

Apaļtārpu ir īpašums samazināts uz juceklis, kad tas notiek zarnu aizsprostojums, un kā sekas – peritonīts.

Whipworm

Nākamais pārstāvis apaļo tārpu – tas whipworm. Garums – 5 cm. Atšķiras ar neparastu formu – lielāko daļu no plāna, bet īsā daļa – plata. Klātbūtne cilvēka organismā whipwormа var izraisīt trihozefalez.

Klātbūtne organismā whipwormа noved pie trichocephalosis un izpaužas simptomi:

 • sāpes vēderā, samazināta apetīte;
 • caureja mijas ar aizcietējumiem;
 • dažreiz asiņu piejaukums izkārnījumos;
 • dzelzs deficīta anēmija.
Toxocara

Toxocara

Šī šķirne apaļo mājo kuņģī suņiem un ar fekālijām olas nonāk augsnē. Ārēji parazīts ir līdzīgs Ascaris, bet izaug tikai līdz 15 centimetriem. Pilna dzīves cikla šo parazītu notiek tieši organismā suņi, tāpēc, nokļūstot labvēlīgu vidi cilvēku, kāpuri iet bojā, bet ir laiks, kad to nodarīt.

Pārsteidz muskuļi, aknas, plaušas, sirds, audumi, acis, smadzenes, attīstās slimība toxocariasis.

Darbības kāpuru organismā izpaužas ar šādiem simptomiem:

 • temperatūras paaugstināšanās;
 • palielinātu limfmezglu bojājumus un aknu darbību;
 • izsitumi uz ādas;
 • infiltrāti plaušās;
 • aizdusa, sausie sēkšana, klepus;
 • pārkāpumu psihes un krampji;
 • asins analīze parāda to, ka eozinofīliem.

Apstiprināt diagnozi, var, izmantojot scrapings skarto ādas vietas, asins analīzes uz antivielām, aknu biopsiju.

Ancylostoma

Šajā gadījumā inficēšanās notiek caur ādu vai norijot. kāpuriem. Ar asinīm, viņi var nonākt plaušās un sirdī, bet dod priekšroku tievajās zarnās. Dzīvo tie ir aptuveni 4 gadus, radot hookworm. Tās simptomu:

 1. Drudzis.
 2. Pastiprināta siekalošanās.
 3. Eosinophilia.

Izpausmes patoloģijas rodas darbojoties posmā invāzijas, kad organismā uzkrājas liels daudzums worming. Sākuma stadija atšķiras asimptomātiskiem gaitā, par ko atklāt patoloģiju izdodas nejauši.

Lentes tārpi (cestodes)

Ja jūs pētīt visas šķirnes ir sastopamas cilvēkam cērmēm, tad lentes tārpi ir vieni no bīstamākajiem. Galvenais risks ir saistīts ar izmēriem, jo šī veida parazītiem var sasniegt garumu 18 pm

Sakarā ar šo, to ietekme uz cilvēka organismu ir ļoti nelabvēlīga. Pilns cikls viņu dzīvē nepieciešams maiņas meistars. Noteiktu tās daļu lentes tārpi mājo organismā liellopu, no kuras pāriet uz cilvēkiem.

Plašs lentenis

Plašs lentenis sasniedz pat 10 metru garumu. Izmantojot plaisas uz galvas piestiprina pie virsmas zarnu. Cilvēka organismā nonāk ar izejvielu saldūdens zivīm kā kāpuri un pilnībā attīstās mēneša laikā.

Simptomātiski parazītu klātbūtni organismā izpaužas tā:

 • avitaminoze ar deficītu vitamīna B12, folijskābes;
 • vemšana, slikta dūša, caureja;
 • funkciju traucējumi kuņģa-zarnu trakta;
 • organisma novājēšanas;
 • temperatūras paaugstināšanās.

Šis parazīts baro ar uzsūkšanos, barības vielu virsmu, tikai ne mazums sava ķermeņa. Piestiprinājuma vietā plašu lentenisа attīstās nekroze. Izkārnījumos parādās segmenti (satur olas) tārps un to olas.

bullish lentenis

Bullish lentenis

Bullish lentenis (brīvā vieta) dzīvo tievajās zarnās, un tas sasniedz 7 metrus garš. Kāpuri ir buļļa lentenis inficēt cilvēku, uzturā nepietiekami termiski apstrādātas liellopu gaļas. Kāpuri ir viegli pamanīt, ir gaļā, jo to lielums ir apmēram 5 mm Nonākot cilvēka organismā, kāpuri izaug par 3 mēnešiem.

Pavairoti, izmantojot segmenti, kas satur līdz 150 tūkst. kāpuriem. Piemēram segmenti uz ķermeņa liellopu lentenis ap 2 tūkstošiem.

Šie segmenti patstāvīgi nāk naktī no aizmugurējā ejā un izplatās pa gultu. Ar savu klātbūtni šo tārps var novest pie saslimšanas liellopu lenteņiem infekcija, kas izpaužas ar tādiem simptomiem:

 1. Organisma novājēšanas.
 2. Zarnu traucējumi.
 3. Apetītes zudums, slikta dūša, vemšana.
 4. Alerģiskas reakcijas.

Cūku lentenis

Cūku lentenis var sajaukt ar liellopu, bet izmēri viņam ir pieticīgāki – 2,5 metri. Un skaits segmenti pie šo parazītu arī mazākas – aptuveni 1 tūkstotis. Galviņa tārps ir piesūcekņi, un smeceri ar āķiem, ar kuru palīdzību stiprinās pie biezāka zarnu.

Inficēties var ar jēlu gaļu un speķi. Šis parazīts noved pie slimībām taeniasis un cysticercosis. Simptomu atkarīga no apjoma cērmēm organismā. Liels skaits parazīti var izraisīt zarnu nosprostošanos, ka ārstējas tikai operatīvajiem ceļā.

Cērmes

Ir slimības izraisītāju in hookworm. Biotops – 12-pirkstu zarna. Garums tārps aptuveni 14 milimetri. Baro sakarā ar barības vielām, kuras iegūst no zarnu sieniņas.

Parazīts pa asinsvadiem nonāk aknas, plaušas, sirdi. Inficēšanās ankylostomas izpaužas ar šādiem simptomiem:

 • atraugas, slikta dūša, grēmas, vemšana, caureja;
 • galvassāpes, reibonis;
 • klepus, aizdusa, pneimonija, sirds sāpes;
 • ātra nogurdināmība, hronisks nogurums.

Hookworm izraisa komplikācijas: hepatīts, kuņģa, 12-pirkstu zarnas čūla, bronhīts, laringīts, endokardīts. Lai pārliecinātos par diagnozi var, izmantojot asins analīzes, fluoroskopijas, rentgena.

Vienšūņu organismi

Vienšūņiem tos sauc tāpēc, ka tie ir vienšūnas. Bet tas nenozīmē, ka viņu klātbūtne cilvēka organismā nedrīkst radīt bailes. Ja šajos sporta veidos parazīti var rasties ne mazāk smagi saslimt, nekā citos gadījumos.

Giardia

To bīstamība ir saistīta ar to, ka, ja organismā trūkst patoloģiskas izpausmes. Cilvēki inficējas ar šiem mikroorganismiem, norīšanas lambliju cistas. Tas var rasties, peldoties atklātās ūdenstilpnēs. Pavairošana ar viņu notiek, dalot šūnām uz pusēm.

No kuņģa šie parazīti izplatās pa visu organismu kopā ar asinīm, skar dažādas institūcijas.

Pacients var pamanīt simptomus visdažādāko patoloģiju, bet nav minēt par iemeslu viņu attīstību. Visbiežāk giardiasis izraisa šādas slimības:

Giardia
 1. Alerģiju.
 2. Bronhīts.
 3. Bronhiālo astmu.
 4. Dermatīts.
 5. Holecistīts.
 6. IRR.
 7. Enterokolīts.
 8. Diskinēzija 12 pirkstu zarnu un žults izvades kanāliem.
 9. Enterīts.
 10. Hronisks nogurums.

Tālāku progresēšanu žiardiāze vēl var kļūt par cēloni slimībām CNS un asinsrites sistēmu.

Simptomi parādās worming

Izpausme helminthiasis cilvēki var mainīties. Simptomi, kas tek no cilvēkiem, kuriem ir spēcīga invāzija:

 • Slimīgs izskats.
 • Svara zudums.
 • Bālums.
 • Nieze anālās atveres.

Vairumā gadījumu infekcija helmintu ir līdzīgas simptomus ar citām slimībām, kuru ārstēšana nesniedz rezultātus. Atkarībā no lokalizācijas vietas parazītiem un to skaitu, notiek attīstība, dažu simptomu.

Kļūme darba kuņģa-zarnu sistēmas

Ja tārpi parazitē zarnu traktā, cilvēks saskaras ar tādām problēmām kā:

 1. Caureja vai, gluži pretēji, ir aizcietējums.
 2. Slikta dūša un vemšana.
 3. Sāpes zarnu.
 4. Vēdera uzpūšanās.
 5. Pārāk strauja svara, vai, gluži pretēji, kopa svara.

Lieli tārpi var pārklāties zarnu un kļūt par iemeslu aizcietējumiem. Sakarā ar pastāvīgo atlases dzīvības procesu produktiem cilvēks izjūt arvien intoksikācijas pazīmes – novērota slikta dūša, vemšana un vispārējs vājums.

Profilakse

profilakse cērmēm

Jāatceras, ka nekādi tārpi nevar augļoties un vairoties cilvēka organismā, katrai ir savs laika periods, pēc kura tie iet bojā, piemēram, pie pinworms tas ir tikai dažas nedēļas, pie Ascaris aptuveni gadu.

Atliktā pieaugušajiem indivīdu olas, noteikti vajadzētu iziet no ķermeņa, vai arī ar fekālijām, vai arī uz ādas ap anālo atveri, ar ārējo vidi, augsnē, un tikai pēc tam, Nobriedušu ārpus cilvēka organismam un, nokļūstot uz tā atkal, viņi sāk pilsoniski aktivizēties un parazīts.

Jo vairojas cilvēka organismā, ir cērmes nevar, palielinot pieaugušo īpatņu zarnās jau inficētā cilvēka, ir iespējama tikai pie atkārtotas inficēšanās, kad olas ir atkal nokļūst caur muti organismā.

Piemēram, cilvēks varētu atbrīvoties no cērmēm, 3-4 nedēļas bez jebkādas ārstēšanas. Bet nav tik vienkārši ievērot šos noteikumus mazuļiem un bērniem sākumskolas vecumā.