Olas cērmēm (helminti): no pirmsākumiem līdz parādās īpatņi

Tārpi – tas ir zinātniskais nosaukums parazītiem-cērmēm. Kā izskatās olas cērmēm, interesē daudzus, tāpēc, ka tie kļūst viesiem mūsu organismā. Dzīvo viņi organisma šķidruma cirkulāciju, cilvēka, dzīvnieku un augu. Lielākā daļa no šiem parazītiem, jau sen ir pielāgojušies dzīvei brīvā svaigā gaisā, zemē un ūdenī. To olas ir zemes, ūdenī un pat "virmo" gaisā.

Mātīte helminth

Kādu informāciju par helminthiasis

Līdz šim apgūti vairāk nekā 300 veidu helminti, 70 no tiem, kas apdzīvo mūsu valsts teritorijā. Pasaules Veselības Organizācija ir pārklasificēts helminthiasis pie īpaši svarīgs infekcijām. Inficēto helmintu var variēt no 20 līdz 22 miljoni cilvēku.

Pie helminth ir pieņemts attiecināt tārpi 3 klasēs:

  1. Plakanie tārpi (lentes) – ļoti gari, kas barojas ar asinīm saimnieka. Visbiežāk sastopami govju un cūku apni, Echinococcus.
  2. Apaļie tārpi (nematodes) – ir dažādi izmēri, divmāju. Visizplatītākās ir apaļtārpu un pinworms.
  3. Trematodes – vienmēr biseksuāļu biohelminths, uz galviņas ir piesūcekņi, ar to palīdzību tārps, kas pievienots iestādēm saimnieka. Uz tiem attiecas šistosomiāzi un citi.

Pieejamība cērmēm ir bīstami vairāku iemeslu dēļ:

  • parazīti spēj uzklāt mehāniski bojājumi iekšējiem orgāniem;
  • izraisa vielmaiņas traucējumi;
  • atkritumu produktiem, helminti indē organismu īpašnieka;
  • pieejamība helminti spēj izraisīt arī citas slimības.

Tārpi dēj olas, kas nonāk cilvēka organismā, galvenokārt gremošanas ceļā (ar pārtiku vai ūdeni), vai, ja netiek ievērotas higiēnas normu.

Apraksts izskatu un uzbūvi slavenākajiem worming

Tārpi Izskats Struktūra
Pinworms Tas ir, mazas, apaļas tārpi baltā krāsā, parasti to izmērs nav lielāks par 1 skatīt Uz priekšējā ķermeņa daļas pinworms atrodas vesicle. Ar tās palīdzību helminth nostiprina zarnu iekšpusē, nodarot mehāniskus bojājumus. Otrā galā tārps samazināts. No šejienes nosaukums pinworm.
Apaļtārpu Ir pietiekami liels tārps, garums apmēram 20 cm un platums 6 mm Mātīte ir daudz lielākas, vīriešu. Mēdz būt sarkani-baltā krāsā ar smilga asti. Ķermeņa apaļtārpu pārklāta ar izturīgu kutikulu, kuru nav izšķīst pat kuņģa sula. Uz galvas galā apaļtārpu ir mutē, ap muti trīs lūpām.

Uzreiz pa muti ķermenī apaļtārpu atrodas barības vads un zarnas, kas sastāv no taisnu cauruli. Parazīts atliek tikai norīt gatavo pārtiku un apgūt tās.

Whipworm Mazs tārps. Garums sasniedz 5 cm, bet platums ne biezāka par cilvēka matu, ne vairāk kā 0,5 mm. Ir asu beigām, piekļaujas viņiem par gļotādu. Front-end helminth (3-5 cm) rafinēta līdz biezuma matiem. Aizmugurējais gals ir biezāks priekšējā. Tajā ievietots zarnu traktu. Pie mātītes muguras beigās ir dzemde.
Toxocara Savos izmēros Toxocara sasniedz līdz 10 cm garumā. Tēviņi ir mazākas.

 

Toxocara – tārps baltā krāsā. Viņas ķermenis iegareni, atgādina slim cilindru. Rictus ir trīs lūpām.
Trichinella Attiecas uz apaļu tārpiem mazo izmēru. Garums ne vairāk kā 5 mm To galvenā iezīme būves ir vienvirziena kuņģa-zarnu traktu.
Bullish lentenis (spēle) Tārps ļoti lieliem izmēriem. Ir garš ķermenis lentes. Cik metru garumā sasniedz bullish lentenis?! Viņš milzu izmēru līdz pat 30 metriem! Scolex (galva) ir 4 spēcīgi piesūcekņiem, bez āķu lietošanā. Uzvilkšanas ar lenteni, ir maza. Uz kakla aug segmenti, to skaits svārstās no 1 līdz 2 tūkstošiem. Dzemde ir attīstīta, ir piepildīta ar caurspīdīgu olām. Pie Nobriedušu lentenis segmenti atdalās, pārvietojas ar fekāliju jautājumu vai atsevišķi nāk uz āru no zarnu trakta.
Cūku lentenis

(spēle)

Tās struktūra ir ļoti līdzīga ar liellopu tapeworm. Bet pēc izmēriem tas ir vairākas reizes mazāk bullish lentenis – ne vairāk kā 3-5 pm Cūkas lenteni vēl sauc par bruņotajiem lentenis. Viņam uz galviņas, izņemot 4 piesūcekņus, ir 32 āķi. Segmenti lentenis ir aptuveni 50 tūkstoši olu.
Lentenis plašu Vēl viens garš tārps, tā garums var būt lielāks par 10 pm Ķermenis ir tārps, kas sastāv no nelielas plakanas galviņas, ne vairāk kā 5 mm No abām pusēm ir garas, plakanas spraugas-piesūcekņi. Tos tārps turas pie zarnu sieniņām.
Echinococcus Attiecas uz klasi plakantārpu, helminth mazos izmēros. Viņa galvā ir āķi un piesūcekni. Echinococcus sastāv no 3-4 segmenti. "Bruņojušies ar" parazītu piesūcekņiem un āķiми. Laikā segmenti pie parazītu atrodas dzimumorgāni, bet trešajā – olas. Tie ir atdalīti savas segmenti, bet tie ir spēju patstāvīgi pārvietoties.
Opisthorchiasis mazi Sīks tārps, kuru izmērs ir līdz 1, skatiet galvā ir mutvārdu parazīts. Tārps ir 2 piesūcekņi, ar kuriem tiek fiksēts uz gludas virsmas. Ir mutvārdu un vēdera sūcējs. No mutes piesūceknis iet malku, bet aiz tās-barības vadā un zarnu traktu. Aizmugurējā beigās pie parazīts ir ekskrēcijas iestāde.
Aknas Apstākļu sakritība

Iezīmes dzīves cikla tārpi

Ilgums dzīves periodā no tārpiem ir dažāda. Vieniem tas var ilgt gadu vai divus, bet citiem parazītiem vairāk kā 10-15 gadus! Tā ka starp helminti ir savas ilgdzīvotāji. Piemēram, pinworms dzīvo pavisam ne ilgi, ne vairāk par 6 mēnešiem. Auglība ir diezgan augsts. Ņemot vērā to, ka olas pinworms ir ļoti vieglas, tās var atrasties pat gaisā, ko mēs elpojam.

Olas apaļtārpu un whipworm iekļūst organismā caur pārtiku

Apaļtārpu un whipworm dzīvo vairāk nekā 2 gadus. Pirmie dzīvo līdz 2 gadiem, bet pēdējais – apmēram 3-4 gadus. Bet tas nav sliktākais skaitļi!

Un šeit rekordistu vidū ir tārpi, kas nodara lielu kaitējumu cilvēka organismā ir cūku lentenis. Viņa mūžs sasniedz pat 20-30 gadiem!

Speciālisti, likt dažāda pieredze un eksperimenti ar tārpiem, secināja, ka temperatūra biotopus ietekmē uzvedību helminth. Paaugstinoties ķermeņa temperatūrai, slimnieka Ascaris patvaļīgi atstāj organismu. Tātad, ja temperatūra ir 40°C aktivitāte apaļtārpu palielinājās vairākas reizes.

Temperatūras pazemināšanās dzīvotnes liek helminth veikt darbību – novirzīšanās no ķermeņa.

Viena no metodēm dezinficēšanai – tas ir temperatūras apstrāde. Piemēram, lai zivju bojā parazīts, pietiek ar to vāra 30 minūtes. Sasaldēšana ar dažādiem temperatūras režīmiem paātrinās procesu. Ja temperatūra ir -15°C termiņš salnas – 30 dienas. Ja -35°C – pietiek ar 10 stundas.

Cik daudz jums ir nepieciešams grādiem, lai dekontaminācijai produkti? Olas Ascaris iet bojā temperatūrā no +55°C. Apstrāde rotaļlietu ūdenī, kura temperatūra ir +70°C aizņem dažas sekundes.

Helmintu olu izdēšanu

Lielākā daļa parazītu dēj olas, bet starp tiem ir arī viviparous tārpi. Tādi ir trihinelozes.

Kā izskatās helmintu oliņas var noteikt tikai ar mikroskopu. Kāda veida worming "izmitināt" cilvēkā, var noteikt, izpētot olas. Kā sienāzis var redzēt ar neapbruņotu aci.

Mātīte helminth paliek organismā līdz apaugļošanās brīža un uz laiku uzskaites pēcnācēju

Cik olas var atlikt mātīte helminth – izraisa šausmas. Toxocara spēj diennaktī atlikt 250 tūkstošu olu. Starp citu, kāpuri un olas cērmēm daudz izturīgs,, nekā pieaugušie īpatņi. Mātītes dažiem helminti iet bojā pēc tam, kad atlika olas, tā notiek pinworms.

Parazīti katras klases pa savam dzīvo, vairojas un dēj olas. Piemēram, pie biohelminth nogatavojas olas un kāpuri organismā saimnieka (govs, kaķis, suns). Piemēram, biohelminth cūku lentenis. Ja cilvēka organismā šķidrums, kāpurs, tad aug brīvā vieta departamentā tievo zarnu. Gadījumā, ja inficēšanās ar olām lentenis situācija ir vēl sliktāka. Tie migrē pa visu organismu, un nosēšanos var jebkurā orgānā. Pie geohelminths olas un kāpuri nedrīkst skatīt ārpus saimnieka organisma, augsnē. Olas apaļtārpu attīstās kāpuri tievajās zarnās. Bet labos apstākļos ar asins plūsmu olas (kāpuri) Ascaris migrē pa visiem orgāniem.

Tārpi Apraksts olām Skaits grēdā Nogatavināšanas ilgums
Pinworms Olu pinworms ovālas tērauda formas. Apvalks ir līdzena, sastāv no vairākiem slāņiem, bezkrāsains. Ir apaugļota, olas jau ir kāpurs. Par reizi pie pinworms briest vairāk kā 10-15 tūkstoši olu. Pēc olu dēšanas mātīti, kāpurs viņiem briest pēc 6-8 stundām.
Apaļtārpu Ola, kas nav apaugļotas, ir ovālas iegarenas formas. Ārējā apvalka blīvs, ar sīkiem tubercles. Iekšpuse olas pilna dzeltenīgas šūnām. Katru dienu izdala vairāk nekā 250 tūkstoši olu. 2-3 nedēļas apaugļotas olas kļūst invazīvo.
Whipworm Olu šo parazītu, kas ir veidota kā mucas, apvalks to kārtojumu un pārskatāma. Iekšpuse olas ir sīkie graudi. 3500 nenobriedušu olas diennaktī Ir 2 nedēļas, lai nobriešanas kāpuri.
Toxocara Olas ar resnās smalki paugurainu apvalku. 200 tūkstoši olu dienā. Pēc dažām dienām kaļ kāpuri olās. Tie kļūst invazīvo.
Trichinella Izmērs kāpuri 0,1 mm 2 mēneši mātīte dzemdē vairāk nekā 2000 kāpuru. Mātīte trihinelozes dzemdē dzīvus kāpurus.
Bullish lentenis (spēle) Olu pēc formas atgādina ovāls pudelīte pelēkā krāsā, ir divas izauguma. Cista ir aptuveni 200 tūkstoši olu. Ja organismā ir cista nav viena, tad olu skaits ir milzīgs. Somi muskuļos saglabā dzīve 3 gadus.
Lentenis plašu Olas ovālas, klāta ar gludu pārklājumu dzeltenā krāsā. No augšas olas – vāks, no apakšas uzkalniņu. Katru dienu cilvēks ar fekāliju jautājumu, izdala vairākus miljonus olu. Pēc 2-3 dienām no olām veidojas kāpuri.

Mājokli helminti ārpus personas

Tārpi var apdzīvo ne tikai cilvēka organismā un organisma šķidruma cirkulāciju mājdzīvniekiem, kā arī ārpus saimnieka. Piemēram, Giardia nokārtot kaķiem augšējā nodaļā zarnas, kā arī tos var atrast pie upju zivju (plaudis, ālantus).

Olas parazītiem pinworms ir tik viegls, ka spēj atrasties gaisā. Inficēto helmintu var būt un ūdens. Tas tiek inficēts ar skartajā augsnes. No ūdens tiek inficēts mītošā dīķī zivis.

Uz augiem tārpi arī mēdz būt. Uz tiem parazitē tikai nematodēm. Tās pārsteidz saknes un gumi augiem, kā arī stublāji un lapas. Inficēšanās notiek gremošanas veidā – saimnieks bezdelīgas olas tārpi ar pārtiku. Ja produktus apliet ar vārītu ūdeni, tad olas un kāpuri iet bojā.

Kāpuri cērmēm

Dzīves cikls helminth piemēru pinworms

Cilvēka organismā pinworm mīt vairākās nodaļās zarnu: nodaļa tievo zarnu, aklo zarnu un augšējā nodaļā resnās zarnas vēzi.

Iebrukums cilvēkam ir olu ar striker. Tiek inficēts saimnieks fekāliju pārbaudēm-orāli. Kāpurs ir atbrīvots no čaumalas olas tievajās zarnās, un migrē uz vietām lokalizācija. Tālāk ir process, ko sauc par molting, pēc kuras kāpurs kļūst Nobriedušu individuāla.

Tārpi — daudzšūnu parazīti

Pēc pārošanās tēviņi iet bojā, tiek izvadītas no organisma ar fekālijām. Tikmēr mātīte ar vezikulas piestiprinās pie zarnu gļotādas, tiem kaļ olas. Tie ir ļoti ražīgs, viņu dzemdē attīstās vairāk kā 10-15 tūkstoši olu. Kad pienācis olas, mātīte pārvietojas uz anālo caurumu. Mātīte dodas ārpus zarnu naktī, kad muskuļi anālo atveri ir atslābuši. Viņa ložņā pēc ādas krokas ārējiem dzimumorgāniem. Muskuļu maksts mātītes atslābinās un sāk atlasīt olas. Uz ādas virsmas un ķermeņa saimnieka visvairāk ir labvēlīgi apstākļi: temperatūra, mitrums, skābeklis. Cik briest ola?

Pēc 6-8 stundām iekšā olu, ārpus cilvēka, veidojas kāpuri, tie kļūst par invazīvām.

Tālāk mātīte iet bojā, izžūst, veidojot mīklu. No tās pārvietošanu pa krokas rodas nieze. Saimnieks ķemmes šo jomu. Uz rokām un zem nagiem parādījās parazītu olas. Tālāk ir iespējami vairāki varianti:

  • Slimnieks, neievērojot personīgo higiēnu, tiek inficēts atkal. Pieņem brokastis nemazgātu roku.
  • Slimnieks inficētām rokām aiztiek sadzīves priekšmeti, rotaļlietas, durvju kliņķi, durvju rokturi un citi, inficējot savu ģimenes locekļu.

Atcerieties, ka nav saimnieka neviens helminth nespēj savairoties un attīstīties. Ola vai kūniņa noteikti vajadzētu izdarīt cikls: saimnieks-zeme/gaiss-saimnieks.