Kādas asins analīzes uz parazītiem vēlaties ziedot?

Asins analīzes uz parazītiem — obligāta procedūra visiem, kas darbojas šajā jomā, veselības aprūpes, izglītības iestādēs, ar dzīvniekiem vai plāno apmeklēt izglītības iestādes. Atšķirībā no pētījumiem kala, mūsdienu asins analīzes uz tārpi nodrošina precīzāku rezultātu, dod iespēju novērtēt pakāpi, invāzijas un izsekot ārstēšanas efektivitāti. Veic aptauju šāda veida ātri un neprasa daudz laika atšifrējumu.

asins analīzes

Kad un kam ir nepieciešams nodot asins analīzes uz helminthiasis?

Skumji, medicīnas statistika liecina, ka aptuveni katram 3 cilvēka problēma helminti šodien ir aktuāla. Sadzīves transports, biroju un mācību iestādes, nemazgātiem dārzeņiem un augļiem, rokasspiediena — visas šīs ierastās, lai katra pieaugušā un bērna lietas un kļūst galvenais infekcijas avots parazītiem. Pat tad, ja simptomi neizpaužas uzreiz, jebkurā gadījumā parazīti ir ļoti negatīva ietekme uz cilvēka veselību: izraisa pasliktināšanos apetīti, veicina alerģijas, sāpes bojātajā orgānā, sliktu gremošanu, dažkārt var izraisīt nāvi. Ņemot to vērā, ir nepieciešams nodot analīzes, parazīts katram cilvēkam (vēlams katru gadu).

Nevar aizkavēt ar izmeklēšanu, ja tā izpaužas raksturīgas helminthiasisа simptomi:

 • pēkšņs svara zudums;
 • nātrene;
 • bieži slikta dūša;
 • riebums pret pārtiku;
 • straujais hemoglobīna;
 • vai uzbudināmība, bezmiegs bērniem.

Turklāt, var saukt arī cilvēku grupas, kas ir pārliecināts, lai ik pēc 6-8 mēnešiem vajadzētu pārbaudīt asinis. Uz tādu, īpaši ietver:

 • personas, kas dzīvo vietās ar biežiem uzliesmojumiem helminthiasisа;
 • tie, kas strādā izglītības iestādēs un ir saistīti ar maziem bērniem;
 • medicīnas darbinieki;
 • visi darbinieki ēdināšanas iestādes;
 • personas, kas strādā ar dzīvniekiem, kā arī viņu ģimenes locekļi (vets, darbinieki gaļa, gani, suņu audzētāji, darbinieki cirka un zoodārzu un tā tālāk).

Bez tam, asins analīzes tārpi ir jākārto visi bērni skolas un pirmsskolas vecuma bērniem, kas tuvākajā laikā vajadzētu apmeklēt izglītības iestādi, krūzes. Izpētīt asinis parazītiem ir grūtnieces, bērni pirms vakcinācijas. Turklāt atkārtotas analīzes vērts kārtot pēc veiktās ārstēšanas kursu pret parazītiem.

ELISA kā viens no iedarbīgākajiem diagnostikas metodes

elisa analīze, asins

Populārākais un ticamu analīzi par šodien speciālisti sauc par ELISA asins analīzes uz parazītiem. Galvenais mērķis šajā augstas precizitātes laboratorijas metodi — atklātu asinīs antivielas pret to vai citu prātā parazītiem. Imūnglobulīnu (tā vēl sauc arī antivielas) ir dabiska reakcija imūnsistēmu, un ir mērķis, lai mazinātu to negatīvo aģents.

Precīza diagnoze, un noskaidrot ar kādu intensitāti norit slimība parazītiem, cik ilgi tas ilgst, speciālistiem izdodas, izmantojot 3 dažāda veida imūnglobulīns:

 1. Klases A. Atrasti asinīs ir bērnu vai pieaugušo apmēram pēc 2-4 nedēļu laikā pēc inficēšanās. Turklāt gandrīz 80 % no tiem izdalās gļotains un tikai 20 % paliek asinīs. Pēc ārstēšanas imūnglobulīnu klases, Bet var būt klāt ne vairāk kā mēnesi. Ja atkārtotas analīzes uz parazītiem tos atkal atrod, tas nozīmē, ka slimība pārgājusi hroniskā formā.
 2. Klases Pm visstraujāk reaģē uz parazītu klātbūtni. Asinīs tiek konstatētas jau 5 dienā pēc inficēšanās. Tomēr ilgi tās netur — līdz 2 mēnešiem, un tālāk pakāpeniski izvadīti. Pateicoties šim rādītājam ārsts var secināt, ka pastāv akūtas helminthiasisа konkrētajā brīdī.
 3. Klase G. Parādās salīdzinoši vēlu — pēc 1 mēneša pēc tārps invāzijas. Tomēr tiek izvadīti tie ir ilgāk nekā pusgadu. To izmanto, lai saprastu, cik ilgi cilvēks cieš helminthiasisом.

Salīdzinot ar citām metodēm laboratorijas pētījumos, ELISA ir vairākas priekšrocības, jo īpaši:

 • augsta precizitāte;
 • spēja noteikt slimības stadijā;
 • daudzpusība;
 • iespēja izmantot masu aptaujas iedzīvotāju;
 • piemērots pieaugušajiem un bērnam.

ELISA analīzi ir lietderīgi izmantot, lai noteiktu šādu veidu helminthiasisа, kā:

 • giardiasis;
 • trihineloze;
 • leishmaniasis;
 • ascariasis;
 • cysticercosis;
 • opisthorchiasis;
 • ehinokokoze un citi.

Hemo skenēšanu, lai noteiktu parazītus

haemo skenēšana ir asinīs

Hemo skenēšana — viena no modernākajām analīzes uz parazītiem bērniem un pieaugušajiem. Ar tās palīdzību ir iespējams noteikt šādi:

 • īpaša veida parazītu;
 • struktūru un leikocītu skaits;
 • eritrocītu skaits;
 • pakāpe asins viskozitāte;
 • stāvoklis imūno sistēmu;
 • dalība sēnītēm un vīrusiem.

Atšķirībā no ELISA, hemo skenēšanas paredz žogs, tikai pāris pilienu asins no pirksta. Šķidrums, novieto uz sterils stikls, bet tālāk jau rūpīgi skatīts zem mikroskopa. Skaits palielinājuma veidus sasniedz 1800-2000 reizi. Šajā gadījumā nav nepieciešams pavisam nekādu papildus apstrādi (izmantojot fermentus, krāsvielas, sausināšanas un tā tālāk). Mūsdienu klīnikās attēls tiek parādīts uz monitora, bet tāpēc pacients pats ir iespēja vērot procesu pētījumi, lai pārliecinātos, vai sēnītes un worming. Šokējoši var kļūt attēlu kāpuri ir parazīti. Ja nepieciešams, veic foto vai tiek veikta video pētījumi.

Tas ekspress-metode, jo informāciju par savu veselības stāvokli, pacients var uzzināt jau pēc 10-15 minūtēm.

Ir vērts atzīmēt, ka kā patstāvīga metode noteiktu parazītu hemo skenēšanas faktiski netiek izmantota. Lieta ir tāda, ka cilvēka organismā var dzīvot dažādu veidu parazītiem ar dažādu lokalizācijas vieta. Ne katrā gadījumā notiek kāpuru migrācija asinīs. Aizdomas klātbūtni helminti ļauj samazināts eritrocītu skaits (kā daži parazīti, kas barojas ar asinīm un barības vielām), palielināts leikocītu daudzums (norāda uz organisma cīņu ar parazītu), bieza plazmas.

Citas diagnostikas metodes

Ja, izmantojot 1 metodi atklāt helminthiasis nevar, ārsts iesaka papildu laboratoriskie izmeklējumi:

 1. Seroloģiskās analīze. Tas pats attiecas uz imunoloģiskās iespējām, kā arī ELISA. Tomēr, atšķirībā no pēdējā, pirmais ir tās mērķis ir pētīt ne asinis, kā serumu. Lai iegūtu informāciju, ārstam nepieciešams izmantot reakciju starp antivielām un antigēniem. Seroloģiskās analīze nav veikta visu veidu helminti, kā tikai to, kas ārstam ir aizdomas. Ja cilvēka ķermenī ir parazīts, speciālists pamanīs precīzu reakciju.
 2. PCR-diagnostika. Nedod iespēju noskaidrot posmu attīstības tārps invāzijas, un nav ieteicama, veidojot visu veidu parazītiem. Ar tās palīdzību var noskaidrot tikai, ir, vai cilvēka ķermenī vienkārši tārpi. Galvenais uzdevums laboratorijas asistenti tādā gadījumā — meklēt DNS un RNS parazīts. Šajā gadījumā nav nekādas nozīmes, būs parazīts ir miris vai dzīvs. Speciālās pētījums ir iespēja jebkuru materiālu, jo īpaši, urīns, asinis vai cal. Lai lielāku ticamības šāda analīze var atmest vairākas reizes.
 3. Veģetācijas rezonanses testu. Metode ir balstīta uz noteiktu rezonanses starp cilvēka organismu un preparātu. Kā pēdējo uzstājas informācijas nesēji dažādu veidu helminti. Visas frekvenču dati katra veida parazītiem tika reģistrēti zinātniekiem vēl 1989.gadā GT (kā sauc vēl šo metodi) tiek veikta tikai laboratorijas apstākļos, un dod iespēju noteikt, kādā stāvoklī ir cilvēka imūnsistēma konkrētā laika periodā. Tātad, izmantojot GT ārsts var noskaidrot, cieš vai organismu no alerģijas, vai ir uz viņu, toksisko, baktēriju, parazītu ietekme vai nē.
 4. Izvērstā analīze asinīs. Pārspīlēts vai, gluži pretēji, zems hemoglobīns, samazināts eritrocītu skaits, palielināts skaits eozinofīliem — lūk, galvenās pazīmes, kas dod iespēju rasties aizdomas parazītu klātbūtni cilvēka organismā.
sagatavošana analīzēm

Kā sagatavoties izmeklējumam, un kā atšifrēt rezultāti?

Funkcijas nodošanas analīze ir tieši atkarīgas no tā, kura metode ir jāizmanto, un klātbūtne kāda veida parazītiem aizdomas. Parasti apasiņošanu tiek darīts no vīnes, un atsevišķos gadījumos (hemo skenēšana), no pirksta. Pietiek tikai ar 10-15 ml asiņu, lai noteiktu diagnozi.

Lai iegūtu maksimāli precīzu informāciju, nepieciešams ievērot dažus noteikumus nodošanas klīnisko analīžu:

 1. Dienas priekšvakarā asins analīžu pacients nedrīkst lietot pārāk sāļu, treknu pārtiku, jo tas var mainīt līmeni, leikocītu); produkti, kas var izraisīt alerģiju — medus, citrusu augļi (paaugstinās eozinofīliem, ka ir arī vieta pie helminthiasisе); produkti, kas bagāti ar ēteriskajām eļļām — ķiploki, sīpoli, ingvers (ietekmē aktivitāte parazīti).
 2. Labāk izīrēt materiāls tukšā dūšā. Ir atļauta nelielu daudzumu tīra ūdens.
 3. Obligāti nepieciešams informēt ārstu par zālēm, kas lietotas pēdējo 2 nedēļu laikā.
 4. Nav ieteicams dažas dienas pirms analīžu nodošanas izmantot jebkādas fizioterapijas procedūras (tai skaitā fluorogrāfiju, USG, x-stariem).
 5. Vismaz nedēļu pirms asins analīžu atteikties no alkoholisko dzērienu un līdzekļus, kas satur lielā koncentrācijā etilspirts.
 6. No smēķēšanas nepieciešams atteikties vismaz 2 stundas pirms analīžu nodošanas.

Ja spēcīga helminthiasisом cietusi grūtniece, izmeklēšana ir vajadzīga, un jaundzimušajam. Viņam asinis tiek ieturēta no nabassaites vai placentas.

Veicot pētījumu, parasti pietiek ar 2-3 dienas. Nedaudz vairāk laika (līdz 5 dienām) būs jātērē gadījumā, ja tiek pakete imunoloģisko pētījumu par dažāda veida parazītiem.

atšifrējums rezultātus

Atšifrējumu vajadzētu nodarboties tikai speciālists. Vienkāršākais, lai traktējumam paliek hemo skenēšana un PCR-diagnostika. Vai nu viņi atklāj parazīts vai to kāpuri, vai arī nē.

Sarežģītāka situācija ir ar metodi, kas ir nosaukti ELISA. Ārstam ir pienākums ņemt vērā imūnglobulīnu uzreiz 3 grupās. Tā, par akūtas saslimšanas var stāstīt, ja izveidosies kombinācija: imūnglobulīnu klases M pozitīvas, bet A klases vai G var būt pozitīvs vai negatīvs. Par hronisku formu ziņo dati: imūnglobulīnu klases M nav, bet klases A un G, var būt pozitīvi vai negatīvi.

Gadījumā, ja jebkurš no augstāk nosauktajiem analīzes uzrādīja pozitīvu rezultātu, pull ar ārstēšanu helminthiasisа nav vērts. Pēc pilnīgas piešķirto ārstu ārstēšanas kursa nepieciešama atkārtota nodošana analīzi, tomēr tas būtu jādara apmēram 2-3 mēnešus pēc pieņemšanas zāles. Nezinot, kādas analīzes jānodod, labāk ir vērsties pie ārsta-terapeita, gastroenterologa vai citiem speciālistiem.