Tārpi (tārpi)

Tārps invāzijas (helminthiasis) — slimības, kuras izraisa cilvēka parazītiski tārpi (cērmes, tārpi), kas dzīvo organisma iekšienē.

kas ir tārpi

Kas tas ir?

Šobrīd ir zināmi aptuveni 300 tārps cilvēku slimību. Tos pieņemts dalīt uz zarnu trakta un extraintestinal. Kā noprotams no nosaukuma, pirmajā gadījumā tārpi un to kāpuri dzīvo zarnās, bet otrajā — ārpus tās: muskuļos, plaušu, aknu un tā tālāk, Visbiežāk slimībām, jo parazīti tiek uzskatītas par zarnu trakta: enterobiasis un ascariasis.

Enterobiasis izraisa sīkas parazītiski tārpi — pinworms. Garums tie nepārsniedz 1, skatiet Viens gals ir tārps parasti samazināts, bet otrs — noapaļojot. Krāsa pinworms var variēt no baltā un dzeltenā līdz gandrīz melnai. Šie tārpi naksnīgo: diennakts tumšajā laikā apgaismots mātītes viņi atpūšas krastā taisnajā zarnā, un no turienes uz ādu ap anālo atveri, dēj olas ādas rievās, un paši iet bojā.

Vidējais dzīves ilgums pinworms — pusotra mēneša.

Ascariasis izraisa lielāku tārpi — apaļtārpu. Garums tie var sasniegt 20 skatiet Parazitē apaļtārpu galvenokārt tievajās zarnās, tāpēc atklāt to kalē ir diezgan grūti. Dzīves ilgums apaļtārpu vairākus gadus.

Inficēšanās

Parasti inficēšanās tārpi notiek caur piesārņotu ekskrementu augsni. Piemēram, ja nav jāmazgā rokas un nedrīkst tīrīt nagus pēc darba ar zemi, ēst netīru dārzeņus, augļus un ogas. Turklāt, ne pēdējā loma infekciju tārpi spēlē mušas. Viņi savās ķepās un bagāžnieka nepanes olas, no cērmēm, uz pārtikas produktiem. Arī inficēšanās tārpi iespējams, un, ja nejauši iekšķīgai lietošanai ūdens peldoties ūdenskrātuvēs. Bērni bieži inficējas tārpi no mājdzīvniekiem.

Kas notiek?

Pieauguša cilvēka organismā ir atbaidīt nelūgtu viesi gaida triple aizsargbarjeru. Pirmais — fermenti mutes dobumā, otrais — kuņģa skābā vide, trešais — vietējo imunitāti zarnās. Diemžēl, novājināta organisma visi šie šķēršļi var nedarboties. Tad tārpi tomēr nonāk zarnās un attīstās dzimumbriedumu īpatņu.

Ar laiku cilvēka organismu dodas produktiem dzīvības cērmēm. Slimniekam palielinās nogurums, pasliktinās vai, gluži pretēji, pastiprinās apetīte, parādās galvas sāpes. Traucēta gremošanas trakta slimības: sāpes vēderā, caureja, aizcietējums un vemšana. Var parādīties anal nieze. Lai palielinātu jutību pret alergēniem, arī rezultāts vētrainās dzīves cērmēm. Sekas var būt ļoti skumjas — no ādas izsitumu līdz bronhiālās astmas. Vēl viena negatīva darbība cērmēm — tās grauj imūnsistēmu.

ārstēšana ar cērmēm

Kā izpaužas?

Pazīmes tārps slimībām ir atkarīgs no veida un daudzuma tārpi, kā arī no organisma individuālas reakcijas uz tārpi. Pirmie simptomi infekcijas tārpi: pasliktinās apetīte, parādās vemšana, slikta dūša vai siekaloties, paroksizmāli sāpes vēderā. Aizcietējumi mijas ar caureja, attīstās nogurums un vājums, miega traucējumi. Pēc inficēšanās tārpi (pinworms), pacientiem par niezi jomā aizmugurējā ejā un starpenē. Papildināts viņš naktī un miera stāvoklī. Dažreiz viņš ir tik spēcīgs, ka slimnieks pamostas.

Nekā bīstama?

Aizcietējums, asām sāpēm vēderā un viņa pietūkums, nekavējoties jāgriežas pie ārsta. Šie simptomi var liecināt par radušos zarnu nosprostojums. Smagu helminthiasis attīstās pārkāpumiem, ko nervu sistēma: ilgstošas galvassāpes, reiboņi, nervu tiki. Ja ascariasisе īpatnību dēļ migrācijas parazīts, kas organismā var rasties tāds simptoms, kam cērmēm, kā paroksizmāli stiprs klepus. Bieži pazīmēm cērmēm, cilvēkam ir ādas pārmaiņas, kas izpaužas kā dažādu izsitumi.

Diagnostika tārps invāzijas

Ja nu ir aizdomas par inficēšanos ar tārpi, noteikti vajadzētu vērsties pie speciālista, nevis nodarboties ar pašārstēšanos. Diagnozi apstiprina ar parasto fēču analīzi uz olas cērmēm. Ja pirmajā analīzē kala olas cērmēm, cilvēkam nav atklāti, bet varbūtība inficēties ir augsts, analīzes jāatkārto vairākas reizes pēc kārtas.

Kā ārstēt cērmes

Ārstēt no cērmēm, lieto speciālas zāles pret cērmēm. Izvēle zāles pret cērmēm, ir atkarīgs no konkrētā veidu helminti, kas konstatēta pacientam. Ārstējošais ārsts izrakstīs tabletes, kas vērstas uz atbrīvošanos no parazītiem. Ārstēšana ar cērmēm, notiek mājās.

Kritērijs atveseļošanās ir atkārtota negatīvi analīžu rezultāti kala cilvēkam uz olas cērmēm.